Toerisme-online

Gemeente Asten

Plaatsen in Asten

De gemeente Asten bestaat uit de kern Asten en de kerkdorpen Heusden en Ommel. De geschiedenis van Asten gaat terug tot het begin van de 13e eeuw.  Asten * Heusden * Ommel.

HotelMoment.nl

Asten

Het voorheen uitgestrekte Peelgebied is van grote invloed geweest op de ontwikkeling van het dorp. Nu is Asten een moderne gemeente, waar het goed wonen, werken en recreëren is. Door de landelijke ligging is Asten een ideale omgeving om te wandelen en te fietsen. Asten herbergt één van de twee grote klokkengieterijen die Nederland rijk is: De Koninklijke Eijsbouts. In Asten bevindt zich ook het Beiaard en Natuurmuseum, dat een unieke collectie klokken, bellen en torenuurwerken bezit en Europese bekendheid geniet. Het Beiaard - en Natuurmuseum zijn mede door de vestiging in één gebouw, trekpleisters van de eerste orde. Het Nationaal Park "De Groote Peel" op de provinciegrens tussen Brabant en Limburg is ook landelijk bekend.... Gemeente Asten

BEZIENSWAARDIG
Kastelen:
 Website kasteel Asten - Kasteel Asten op Wikipedia (ruïne)

BEST WESTERN NOBIS ASTEN: U verblijft in Brabantse gezelligheid in Best Western Wellness hotel Nobis, gelegen in de prachtige Brabantse Peel. Het hotel beschikt over een brasserie, bar, moderne fitness, wellness en ruime kamers.... meer info bij Arke en bij HotelSpecials

Kasteel Asten: Aan de rand van de Peel, verscholen achter weelderige begroeiing liggen de romantische restanten van het meer dan 600 jaar oude kasteel van Asten. De idyllische ruïne roept een bewogen verleden op van ontginningen, oorlogen en heksenvervolgingen. Sinds 1984 spant de Stichting zich in voor het behoud van het kasteelcomplex, en sinds enkele jaren ook van haar omgeving als historische buitenplaats. Tenslotte wil de Stichting middels onder meer erfgoededucatie, rondleidingen, open dagen en exposities de lokale identiteit en het historisch bewustzijn stimuleren.

Beiaard- en natuurmuseum Asten: Het Nationaal Beiaard- en Natuurmuseum Asten biedt zowel de liefhebbers van klokken en bellen als natuurliefhebbers een uniek dagje uit! Het museum exposeert de grootste collectie klokken en bellen ter wereld. Deze klokken en bellen komen uit alle werelddelen en gaan tot zo’n 3.500 jaar terug. Ook maakt u kennis met torenuurwerken en een replica van het Al Jazari wateruurwerk. Fascinerend is het zeven meter hoge Astronomische Kunstuurwerk waarin ieder half uur de ommegang van Maria en de Drie Koningen te zien is. In een replica van een 19e eeuwse klokkengieterij ziet u alles over het gieten van een klok. Kinderen en volwassenen mogen ook zelf klokken luiden, een bellenrad bedienen of een beiaard bespelen.... naar website

Asten: 15 km ten oosten van Eindhoven, aan de rand van het Peelland met zijn zand- en veengronden en grote heidevelden, ligt het agrarische dorp Asten. Het museum Asten is om tweeerlei redenen een bezoek waard: het nationaal Beiaard- en Klokkenmuseum is hier ondergebracht (in Asten staat een klokkengieterij waar internationale orders worden uitgevoerd), evenals het Natuurstudiecentrum met een Insektarium. In het gebied van De Grote Peel, ten zuiden van Asten, ligt bij Ospel een Peelboerderij waarin het bezoekerscentrum Mijl op Zeven gevestigd is. In voorjaar en zomer kan met hier vondsten uit de prehistorie en de Romeinse tijd bewonderen. Een diorama en plattegrond geven inzicht in het ontstaan van dit merkwaardig gebied. In Asten staat een van de oudste standerdmolens in ons land; in het buurtschap Achterland staan enkele fraaie oude Brabantse boerderijen. In het iets zuidelijker gelegen Heusden zijn opgegraven fundamenten van een 12de-eeuws kasteel en enige woonhuizen met 16de-eeuwse gevels te bezichtingen. Asten is gelegen in een natuurrijke omgeving; wandelgebieden zijn Huize Asten, Het Eemsel, De Witte Bergen (visvijver) en strandbad Oostappen. Uniek is de Grote Peel, die naast heidevelden en veengronden grote wateroppervlakten heeft, met broedgelegenheid voor diverse watervogels. Het is een pleisterplaats voor trekvogels uit Noord-Europa. Vanuit de boerderij Mijl op Zeven kan men drie wandelingen maken die over knupelbruggen dwars door de vennen voeren.

VERBLIJF:
Pesos Eten en Drinken

Heusden

VERBLIJF:
Minicamping Martinus Plak • Paulus Eten en Drinken

Ommel

PRINSENMEER: Het vakantiepark Prinsenmeer is een heerlijke bestemming om vakantie te beleven. Het grenst direct aan het prachtige natuurreservaat de Peel, in het gezellige Brabantse plaatsje Asten-Ommel.  U en uw (klein)kinderen zullen er zich bijzonder vermaken. Het subtropische zwemparadijs, het strandbad met super waterglijbanen, het indoor speelpaleis, alle sportfaciliteiten en verschillende speeltuinen en speelattracties geven u de kans niet om u te vervelen..... meer info bij BungalowExperts, bij Bungalow.net, bij BungalowSpecials, bij Vakantiegevoel en bij Suncamp